Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

DOMOWE STUDIO TRENINGOWE

Czas pandemii zmusił, a raczej zmobilizował nas do treningów w domowym zaciszu, co sprawdza się do dnia dzisiejszego. Osoby, które wcześniej nie wyobrażały sobie tej formy aktywności, dzisiaj często nie mogą bez niej żyć! Czasem stanowi ona uzupełnienie planu treningowego realizowanego z Trenerem, a wiele z Was przerzuciło się tylko i wyłącznie na treningi online.

KORZYŚCI Z TRENINGÓW W DOMU

Ja sama kiedyś nie wyobrażałam sobie treningów online i broniłam się przed tym rękoma i nogami. A dzisiaj do duża część mojej pracy i mało tego, czerpię z tego masę radości, satysfakcji i przyjemności. To tak z mojego punktu widzenia, mogłabym tych argumentów „za” wymienić bardzo dużo, ale skupmy się na korzyściach płynących z trenowania online. Postaram się wymienić najważniejsze, co może Cię zainspirować i przekonać do takiej formy treningu. 

 • Oszczędność czasu. Tak, trenując w domu oszczędzasz przynajmniej godzinę na dojazd w tą i z powrotem na swoje zajęcia. A jak wliczysz w to jeszcze szykowanie się, rozmowy, szukanie miejsca parkingowego i ewentualne korki, to może zrobią się z tego i dwie godziny.
 • Oszczędność pieniędzy. Treningi online bardzo często wiążą się z mniejszymi kosztami. Zależy, jaką formę treningów wybierzesz. Natomiast to, że nie musisz jechać już jest oszczędnością. 
 • Bezpieczeństwo i komfort. Trenujesz w swojej przestrzeni, na swojej macie, ze swoim sprzętem. Następnie idziesz pod swój prysznic, itd. Jeśli nie masz ochoty przebywać w tłumie, stać w kolejce do sprzętu, potrzebujesz kameralnego oraz intymnego miejsca, Twój dom jest najlepszym rozwiązaniem. 
 • Możesz trenować ze swoim ulubionym Trenerem, nawet jeśli mieszka daleko od Ciebie. I to jest naprawdę super! Bardzo często ktoś przypadnie Ci do gustu znacznie bardziej. Lubisz energię, jaką emanuje na co dzień, motywuje Cię, inspiruje. Teraz możesz z nim ćwiczyć niezależnie od tego gdzie jesteś. Poza miejscem zamieszkania, na wakacjach, w innym kraju, wszędzie! 
 • Zabierasz swój plan treningowy wszędzie. Wybierasz się na urlop, wyjazd służbowy? Teraz nie musisz rezygnować z planu treningowego. Mając opcję online, realizujesz go gdzie tylko jesteś. 
 • Przynależność do wyjątkowej społeczności. Biorąc udział w programach treningowych online, budujesz relacje. Inne niż w realu, ale równie wyjątkowe. Są tam ludzie podobni do Ciebie, z podobnymi potrzebami i trudnościami. W świecie online często łatwiej się o tym mówi, być może znajdziesz tam motywację dla siebie.

GDZIE SZUKAĆ TRENINGÓW ONLINE?

To jest najtrudniejszy krok, a najważniejszy. Dzisiaj w internecie można znaleźć dosłownie wszystko i to potrafi nas zgubić. Czym zatem się kierować w wyborze treningów online? 

 • Przede wszystkim, tak samo jak w realu tak samo tutaj znajdź Trenera, który Cię porwie i będzie motywował na co dzień, a nie zniechęcał do działań. Ta energia musi być spójna z Twoją, z tym, czego Ty potrzebujesz i oczekujesz. To bardzo ważne.
 • Nie włączaj przypadkowych treningów na yt. Jeśli bierzesz się za to na poważnie, to i plan treningowy musi być poważny. Przypadkowość daleko Cię nie zaprowadzi, a prędzej zgubi. To powinien być plan treningowy. A jeśli plan, to znaczy, że treningi są odpowiednio protresowane, numerowane, zachowują przemyślaną kolejność i realizują pewne cele. Różnorodność jest dobra, ale w sposób przemyślany. Nie zbudujesz formy, robiąc cały czas jeden trening i nie rozwijając swoich umiejętności. Ja polecam korzystanie z moich programów na platformie online lub wyzwań, realizując każdy dzień po kolei.Sprawdź, jak to działa tutaj. To Cię dobrze organizuje, nie musisz zastanawiać się, jaki trening na dzisiaj wybrać, tylko realizujesz pewien plan. A to pozwoli Ci na progresję i realizację celów.
 • Pojedyncze treningi, takie które lubisz niech będą uzupełnieniem Twojego planu treningowego.

W JAKI SPRZĘT SIĘ WYPOSAŻYĆ?

Zawsze powtarzam, że najlepszym sprzętem do treningu jest własne ciało i na mojej platformie właśnie takich treningów jest najwięcej. Natomiast w którymś momencie potrzebujesz czegoś więcej, chcesz się rozwijać i urozmaicać swoje treningi. Poniżej przedstawiam Ci sprzęt marki https://www.sklep.ekspertfitness.com , którym możesz wzbogacić domowe treningi.

 • Gumy mini bands i power bands. Lekkie, poręczne, schowasz je do kieszeni i możesz zabrać ze sobą absolutnie wszędzie. Ja bez tych dwóch sprzętów nie wyobrażam sobie moich wyjazdowych treningów. 
 • Hantle to taki must have. 
 • Piłka ovoball, którą uwielbiam. Taka mała, niepozorna, a trening z nią to prawdziwy ogień.
 • Sztanga, jeśli tylko masz miejsce, warto w nią zainwestować. Po złożeniu wcale nie zajmuje dużo miejsca, a jej obciążenia mogą posłużyć jako hantle. 
 • Roller to kolejny must hale jak dla mnie. Każdy powinien mieć w domu. Wykorzystujesz go do rozluźniania powięziowego, ale też może być świetnym sprzętem do treningu funkcjonalnego. 
 • TRX, uwielbiam! I również zabieram ze sobą na wszystkie wyjazdy. Trening na pasach ma szerokie zastosowanie. Można jednocześnie sobie ułatwić ćwiczenie, jak i znaleźć w  nim wyzwanie.
 • Kettlebells, polecam 6, 8 kg. Wystarczające obciążenie, pokochasz trening z tym sprzętem.
 • Piłka body ball. Wykorzystasz ją zarówno do treningu wzmacniającego, jak i mentalnego, czy stretchingu. A między treningami może przydać się jako krzesło.  
Oczywiście nie wszystko naraz. Często jeden sprzęt można zamienić innym o podobnym zastosowaniu. Ale jeśli tylko masz miejsce i poważnie traktujesz treningi online, zacznij powolutku kolekcjonować ten sprzęt. 
Gdybyś się zdecydowała, to w sklepie https://www.sklep.ekspertfitness.com obowiązuje mój kod: martagoraca10
Korzystaj i ciesz się treningami!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*