„Od jutra zacznę biegać”

„Od jutra zacznę biegać”

„Od jutra zacznę biegać”, „Ostatnia buła, od jutra trzymam dietę”

– niemal codziennie słyszę podobne deklaracje.

Ciekawa jestem , ile z nich kończy się sukcesem? Dlaczego tak ciężko jest nam zmotywować się do zmian? Dlaczego mimo obietnic przed samym sobą nie dotrzymujemy ich? Pewnie ze względu na to, że nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, bo co, sami siebie ukarzemy za brak konsekwencji, dotrzymania terminu? Raczej nie…

Przykre jest, że w dzisiejszych czasach potrzebujemy zewnętrznych bodźców do motywacji, że nie jesteśmy w stanie sami się zebrać i po prostu zrobić. Z czego to wynika?

Sprawa jest dosyć oczywista. Na co dzień jesteśmy bombardowani informacjami, zadaniami, obowiązkami, dorzucając do tego jeszcze konieczność wyznaczenia dla siebie samego planu działania nas po prostu przerasta.

I nie ma w tym nic dziwnego, jak o tym dłużej pomyślisz. Na co dzień to Ty musisz o wszystko zadbać, dopracować, zjawić się na czas tu i tam, dopiąć zlecone zadania. Dużo tego… Potrzebujesz kogoś, kto w tej kwestii zadba o Ciebie. To jest Trener personalny, fitness coach.

Ktoś, kto będzie miał na Ciebie gotowy plan, kto zmotywuje do pracy, dla kogo będzie Ci się chciało wstać o 5 rano, aby być o 6 :30 na treningu, bo wiesz, że Twój dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej, jak zaczniesz go treningiem. Trener powie Ci jak jeść, kiedy jeść i co jeść. Wyśle plan treningowy, kiedy będziesz w delegacji, czy na wakacjach. Będzie wspierał, kiedy braknie Ci mocy i chęci. Zmotywuje, kiedy pojawią się momenty zwątpienia, zabierze na zakupy, kiedy zmieni Ci się rozmiar z L na M 😉

W tych milionach bodźców dnia codziennego potrzebujesz gotowego rozwiązania, luzu w głowie, aby nie musieć zastanawiać się, co robisz dobrze, a co źle, a może co zrobić inaczej. To normalne, nie bój się tego i daj sobie pomóc. Jeśli masz do pomalowania mieszkanie, pewnie nie bierzesz pędzla i go nie malujesz po nocach, tylko prosisz kogoś, kto zrobi to w godzinach swojej pracy a przy tym zrobi to dobrze. Tak samo jest w tym przypadku. Tak już jest, że dzisiaj wszyscy pędzimy i szukamy prostych rozwiązań w tym, czego „nie musimy” zrobić, a bardzo chcemy.

Nastaw się na zmianę, oddaj się w ręce ludzi, którzy wiedzą, jak zrobić to dobrze.

No Comments

Post a Comment